MOULIN ROUGE

Nowy produkt

Opis

Lokalizacja MOULIN ROUGE
Typ holenderski
Data powstania 1889
Data odwiedzenia 200
Stan zachowania dobry - imitacja
Zabytek nie

Więcej informacji

To moja ostatnia duma - co prawda skończyłam wyszywanie jeszcze w czerwcu, ale dopiero teraz Marcin znalazł czas na prasowanie i oprawę :)
Prezentacja w pięknych okolicznościach przyrody - czyli na naszym ogródku :)
Ramka na razie tymczasowa, więc należy wybaczyć wszelkie niedociągnięcia - w razie przypływu gotówki (gram intensywnie w Multi Multi!) haft oczywiście powędruje do szklarza ;)
Wybór akurat tego obrazka z serii nie był przypadkowy - w końcu na tym właśnie znajduje się WIATRAK! I jest to chyba najsłynniejszy wiatrak świata :)
"Moulin Rouge (pol. Czerwony Młyn) – tradycyjny kabaret otwarty 5 października 1889 przez Josepha Ollera, właściciela paryskiej Olympii. Położony w dzielnicy czerwonych latarni niedaleko Montmartre w Paryżujest znany z wielkiej, czerwonej imitacji młyna na dachu.
Kabaret od czasu powstania prezentuje przedstawienia taneczne, w których na scenie występują tancerze i tancerki ubrani w kolorowe, wymyślne stroje. Tancerki często prezentują się topless, ozdobione biżuterią lub barwnymi piórami. Na przestrzeni lat Moulin Rouge stało się słynne z wykonywanego tu kankana. Najbardziej znani wykonawcy z Moulin Rouge to między innymi La Goulue, Yvette GuilbertJane AvrilMistinguett i Le Pétomane.
Wygląd i nazwa tego kabaretu jest często kopiowana przez inne kluby na świecie."
Byłam kiedyś kilka przecznic od niego, ale nie dane mi było go zobaczyć - siedziałam wtedy na schodach Bazyliki Sacré-Cœur i opatrywałam nogi, z których ciekła mi ropa po dwudniowym zwiedzaniu Paryża. Prezentowane zdjęcie zrobił Zbyszek, z którym wtedy w Paryżu byłam... był to rok 2000 :)